yükleniyor

SEO'nun Önemi

SEO’nun Önemi

SEO birçok internet sitesi, blog, e-ticaret platformu için en etkili takipçi çekme yöntemlerinden bir tanesidir. SEOnun önemi, özellikle dijital platformların artış gösterdiği günümüzde daha öne çıkar. Dijital pazarda kendini ön plana çıkarmak isteyen firmaların profesyonel SEO hizmeti aldıkları görülür. Bunun en önemli nedeni, ekstra para harcamadan organik takipçi çekebilme isteğidir.

Site kurulumundan 6 ay sonrasına kadar düzenli içerik girilmesi halinde Google gibi arama motorları, siteyi indexler. SEO çalışmasında önemli olan kıstaslardan bir tanesi devamlılıktır. Site içeriğini sürekli güncel ve orijinal tutmak, sayfanın engel yemesinin de önüne geçer.

En çok aranan anahtar kelimelerden örülü ve mantık çerçevesine oturtulmuş metinler sayesinde siteler, kendini internet ortamında tanıtabilir. SEO, genellikle internette aranan kelimelerin, ürünlerin ya da bilgilerin arayıcıya sunulması mantığını taşır.


SEO’nun Anlamı Nedir?

Arama motoru optimizasyonu olarak bilinen SEO, Search Engine Optimization kelimesinin kısaltılmış halidir. Google, özgün içerikli siteleri üst sıralara taşımaktadır. Kopya içerikli siteleri ise arka sayfalara gönderiyor. Durum böyle olunca, özgün içerik çalışması önem kazanmıştır. Anahtar kelimeli özgün makale çalışmaları ve sosyal medyadan yapılan yönlendirmeler, sitenizin arama motorunda üst sıralara çıkmasını sağlayacaktır. Günümüzde internet dünyasında, her zaman arama motorunda ilk sıralarda yer alan şirketler tercih edilmiştir. Bu nedenle ilk sıralar, kalabalık caddeler gibi müşteri potansiyeli oldukça fazladır. Özgün yani organik makale çalışmaları, bu kategoride önemlidir. Ziyaretçi memnuniyeti meydana getiren e-ticaret sitesi, her zaman özgün içerikle donatılması gerekir. Ürün fotoğrafları, açıklamalar, giriş sayfasındaki yazılar ve grafik çalışmaları özgün olmalıdır. Bu şekilde üst sıralara hızlı bir şekilde tırmanabilirsiniz. Sayfanız için yazı yazarken internetten har hangi bir sayfadan birebir kopya çekmemelisiniz.

SEO Tabanlı E-ticaret Siteleri Önemlidir

Tasarım yaptırırken SEO seçeneğini hiç bir zaman atlamamalısınız. SEO tabanlı olmayan siteler, amatör çalışmalar ve önem verilmeden gerçekleştirilen tasarımlar, ticaret dünyasında her hangi bir katkı sağlamaz. Şirketin sitesi var, demekten başka size her hangi bir katkı sağlamaz. Search Engine Optimization tabanlı, özgün içerikli ve tıklama oranı yüksek siteler, size çok kazandıracaktır. Bütün sektörlerde, arama motorunun ilk satırları her zaman için tercih edilir. İlk satırlardaki firmaların müşteri potansiyeli oldukça fazladır. Anahtar kelimenin içerisinde yer aldığı organik makaleler, SEO’nun en önemli konusudur. Facebook gibi sosyal medyadan yapılan yönlendirmeler, tıklamayı artıracaktır. Diğer sitelerden yapılan yönlendirmeler de etkili sonuç vermektedir. Profesyonel özelliklere sahip bir web tasarımı her zaman için arama motoru optimizasyonu ile desteklenmelidir.


SEO’da Anahtar Kelime Seçimi


Anahtar kelime seçimi, sektörünüzle ilgili olmalıdır. Google arama motorunda sektörünüzle ilgili anahtar kelimeler, sitenizdeki makalelerde yer almalıdır. Unutmamızı gereken en önemli konu kopya içerikli olmamalıdır. Alıntı veya direk kopyala yapıştır tarzı makalelerin hiç bir faydası yoktur. Bu konuda uzman SEO’cular sizler için etkili çözüm seçenekleri sunabilir. Organik yani özgün özelliklere sahip içerik Google tarafından hemen farkedilmektedir.


Google tarama robotu, bütün siteleri otomatik taramaktadır. Kopya içerikli siteleri en arka sayfalara atarken, özgün içerikli siteleri üste çıkarmaktadır. Tarama robotu bütün siteleri tek tek taradıktan sonra, kayıtlı anahtar kelime sayfasında üste çıkarmaktadır. Müşteri kitlesine ulaşmak isteyen herkes için arama motorunda üst sıralar en önemli konudur. Bu kategoride özgün içerikli sitenizden yapılan alıntılar ve kopyalama işlemleri, sizin üste çıkmanızda etkili olacaktır.


Ziyaretçinin sitenizde uzun süre kalması, satın alma işlemi yapması, verilerinizi değerlendirmesi ve sosyal medyada paylaşım yapması, sayfanızın popülerliğini daha da artıracaktır. Rakiplerinize fark atmak istiyorsanız, arama motoru optimizasyonuna önem vermeniz gerekir. Kaliteli ve kullanışlı bir site, arama motorunda üst sıralara çıktığı zaman, müşteri potansiyelinizi üst sıralara çıkaracaktır. Bütün sektörler için en etkili Seo çalışması uygulanabilir. Paket çalışmaları, bu kategoride oldukça popülerdir.Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!