yükleniyor

Web Tasarımı Nedir

Web Tasarımı Nedir? Sorusunun Cevabı

Sonuc olarak bir yandan kodlama biryandan görsel tasarım ile birleşnce ortaya cıkan web sitelerini web sayfalarını oluşturulmasına web tasarım denir. Bu da web tasarım nedir sorusunun cevabı olmaktadır.

İyi bir web sitesi için iyi bir tasarımcı ve iyi bir web yazılımcı ile çalışmakta fayda var. İyi bir tasarım uzmanı sizlere altyapınızı oluştururken çok kolaylık sağlayacaktır. Web Tsarımcı olan kişiler her daim hem kodlamayı hemde sitenin görüntüsünü iyi tasarla malıdır. Birinin diğerinden eksik kalması sizleri kullanıcı deneyimi konusundan negatif bir geri dönüşe sevk edeceği için web sayfalarınızın ziyaretçileri sayıları otomatikman azalacaktır.

Web Tasarımı Oluşturan Ögeler ve Aşamaları

Bilindiği üzere web tasarım da bir çok aşamadan oluşur. Bu aşamaları burada sıralamak çokta kolay olmaz. Lakin bazı terimlerin ve içeride gecen kelime gruplarına bakıldığında bir kaçı temel olarak değişmez. Bu terimlerin sabit olarak kullanılan ögeleri;

Düzen

Kullanıcı dostu web siteleri tasarlanmalı. Kullanıcının en pratik şekilde gezinebilmesi ve verilecek bilgiye ve içeriğe en kısa sürede erişebilir olarak düzenlenmesi tasarlanması gerekmektedir. Düzen kısmı daha çok arayüz ile alakalıdır. Bu kısma amaca yönelik tasarlanması çok önemlidir. Bir haber sitesinin performansını bir e-ticaret sitesinden beklemek yanlış olur. Yada bir kişisel blogtan bir haber sitesi başarısı beklemek kullanıcıları ne için girdikleri sitede kafaları karışmadan dolaşmalarını sağlamak öncelik olmalı. Tasarım belirlenirken güncel çizgiler ve esintiler kullanmak her zaman daha yenilikçilik ve kaliteli olacaktır. Sade tasarımlar kullanmanızı tavsiye ederim.

Renk

Bu kısım en etkili kısımlar dandır. Kurumsal web siteleri için kurumsal kimliği taşıyan renklerin devamı olur. Görünüm en önemli parçası renklerdir. Renkleri esgecmeyin ve tasarımda renkleriniz çok iyi ayarlayın.

Grafikler

Grafik kullanımı ne kadar az ve sade olursa o kadar hızlı acılan web sayfalarına sahip olursunuz. Web tasarım konusun önemli bir parçasıda grafiklerin doğru kullanımı olacaktır.

Fontlar

Fontların uyumu tasarıma uygun olmalıdır. Resmiyet taşıyan bir web sitesinin comisc yazı tipleri ile oluşturulması gerekir. Takibi renkler ve zevkler tartışılmaz ama, kullanıcılar acısından sitenizin ciddiye alınması için uygun seçilmesi gerekir.

İçerik

İçerik sayfalarının SEO konusundan optimize edilmesi gerekmektedir. Web tasarım ve SEO bir birinin kardeşidir. yaptığınız sitenin kodlaması altyapısı SEO arama motorları optimizasyonuna uygun kodlanması gerekir. İçeriklerin Özgün yazılardan oluşması ve kopya yazılmaması şarttır.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!